אטרקציות בצפון

אטרקציות בצפון – כל מה שחשוב לדעת

לצפון הארץ מגיעים בכל סוף שבוע אלפים רבים של ישראלים על מנת ליהנות ממנוחה ונופש בינות להרים המוריקים, לנחלים ולערים עם מרכזי הקניות. כפועל יוצא מכך ישנן לא מעט אטרקציות בצפון הפונות אל כל הגילאים – מבוגרים, ילדים ובני נוער כאחד.

 

טיולים ופעילויות בטבע

כאמור, הסיבה המרכזית לכך שצפון הארץ נהנה מפריחה תיירותית הוא הסביבה הטבעית, וכאן תושבי האזור מציעים הרבה אפשרויות לפעילות. כך לדוגמא, ניתן להזמין מראש טיולי טרקטורונים, רייזורים, סוסים וג'יפים העוברים בנקודות קסומות. בין היתר, ניתן לצאת לטיול בסביבות נחלי הכנרת, לסייר ברמת הגולן, לעבור בערוצים הגדולים שבין הרי הגליל וצפת, ועוד. מלבד זאת, בהתאם לעונת השנה ניתן לבחור בפעילויות אקסטרים שונות. כך למשל, בחורף מושך הר החרמון משפחות רבות שבאות לגלוש ולשחק בין הפתיתים הלבנים שנערמו בסופות. מצד שני, בעיקר בעונת הקיץ יש ביקוש גבוה למסלולי אבובים וקיאקים בנחל הירדן, שכן פעילויות אלו משלבות בין קרירות המים, פעילות גופנית ומעבר בין נופים קסומים.

 

ערים מעניינות במיוחד

קודם כל באזור הצפון מצויות שתיים מהערים הקדושות – צפת וטבריה, אשר כל אחת מהן מציעה אתרים מעניינים מאוד מבחינה היסטורית, דתית וארכיאולוגית. בערים אלו ובסביבותיהן אפשר להגיע לקברי צדיקים, כדוגמת קשר רבי שמעון בר יוחאי שליד צפת, ולשלב את המסע עם הנאה – למשל לנוח על חופי הכנרת בטבריה. מעבר לכך, בצפון יש עוד ערים רבות בעלות עניין מיוחד, כמו למשל עכו במציעה עיר עתיקה עם שוק ססגוני, אפשרות לשייט על סירות ויציאה לצלילות בים, וכדומה.

 

חיפה – העיר המרכזית בצפון

אי אפשר לדבר על אטרקציות בצפון בלי להזכיר את חיפה, בתור העיר הגדולה ביותר בצפון, והשלישית בגודלה בארץ, חיפה מציעה לא מעט אטרקציות. ראשית, אפשר לצאת לטיול בהר הכרמל ולעבור בכפרים הדרוזיים דלית אל כרמל ועוספיא, המציעים חוויה אנתרופולוגית, אירוח כפרי אותנטי ושווקים צבעוניים. לאחר מכן, אפשר לקבל תמונה נהדרת של חיפה על ידי הגעה לסלטה מאריס שעל ראש ההר, ומשם לרדת ברכבל עד לטיילת של בת גלים ובחזרה. עוד דרך נחמדה ומעניינת להכיר את העיר היא להשתמש ברכבת התחתית, שעוברת כל הזמן שיפוצים ושדרוגים ויכולה להביא אתכם לכל חלקי העיר. כך ניתן לבקר בשוק הפשפשים של העיר התחתית, לעבור בחנויות של שכונת הדר, ולעלות עד לגן החיות התנכי שעל הכרמל.

 

חופי הכינרת

אין ספק שהכנרת היא אחד היעדים המבוקשים ביותר בצפון, בעיקר בעונה החמה. חשוב לדעת שבעת האחרונה חלו שינויים מהותיים בחופים המנוהלים על ידי רשות הכנרת. כך למשל, המחירים ירדו באופן דרמטי ומאפשרים גם למשפחות בהרכב מלא לבלות ימים על הכנרת בלי הוצאות גבוהות במיוחד. כמו כן, בכל החופים שמנהלת הרשות יש הקפדה יתרה על ניקיון ועל שקט, עם איסור להפעיל מערכות שמע רעשניות. מעבר לכך, לפני שיוצאים לבלות בכנרת שווה לבדוק את האופי והסגנון המסוים של החופים, מאחר שחלקם פונים לקהל צעיר יותר, אחרים כוללים בתי הארחה ומלונות, ונוספים מתאימים למי שמחפש שקט ושלווה על החוף.

 

צור קשר
close slider

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם