אטרקציות בנתניה

מגוון אטרקציות בנתניה

עיר הקייט נתניה, בירת השרון, השוכנת על חופי הים התיכון, מושכת עליה אירופאים רבים ומציעה שלל פעילויות ואטרקציות למבקרים בה. אטרקציות בנתניה מוצעות בכל עונות השנה ומתאימות לכל גיל ולכל סוג של חופשה.

 

חופי רחצה

אין ספק שגולת הכותרת של נתניה הם חופי הרחצה שלה הנחשבים ליפים בארץ. בעיר מגוון סוגי חופי רחצה לרבות חוף דתיים, חוף לגולשי גלים עם מתקני ספורט ופעילות ימית, וחוף עם מגוון פעילויות תרבות הכוללות תחרויות ספורטיביות, הרקדות ומסיבות חוף. מדובר בחופים כדוגמת חוף בלו ביי הצפוני, חוף צאנז עם הפרדה לדתיים, חוף עונות עם הרבה מסיבות לצעירים, חוף אמפי הדרומי המתאים לשייט ימי לרבות גלשני רוח וגלים, קיאקים, בננות וקאטמרן, וכן חוף הסירנות עם הפעלות מגוונות לרבות ריקודי עם, סלסה, מסיבות חוף, פעילויות יצירה ותחרויות ספורט כמו כדורעף, קט רגל ומטקות. חשוב לציין כי בעיר יש גם שפע של פארקים לרבות פארקי מים ופארקי אתגרים.

 

עיר של טיילות

בכל רחבי נתניה תמצאו שפע של טיילות מטופחות ומושקעות כשלכל טיילת ייחוד משלה. כך למשל, בטיילת ניצה תיהנו ממדשאות, שבילי אופנים ומתקני משחק מפוסלים בדמויות קסומות מעולם של הילדים. בטיילת המעפילים שבמרכז העיר תיהנו מגלריות אומנות עם תצוגות שוטפת של אומנות ישראלית, לצד מתקני משחקים ומשטח החלקה על גלגיליות, בעוד שבטיילת השקד הוקם אמפיתיאטרון אקוסטי וייחודי בצורה של קונכייה לצד מסעדות עם אגם קטן ופגודה. בטיילת הראשונים יש מעלית לים ושפע של מסעדות ובתי קפה לצד פינות משחק מיוחדות ופרגולות גדולות בעיצוב מקורי. כמו כן, לחובבי טבע וים כדאי לגשת לטיילת דנקנר, טיילת הכרמל או לטיילת המצוק.

 

היסטוריה ואומנות

לשוחרי התרבות הרוצים להכיר את תולדותיה של נתניה כדאי לגשת למוזיאון העיר המציג תערוכות מתחלפות של סיפורה של נתניה, כולל תצוגת קבע המשחזרת את חדר עבודתו של עובד בן עמי ממייסדי העיר. כמו כן, במוזיאון בית הבאר שוכנת באר עתיקה ששימשה את המתיישבים הראשונים של המושבה החקלאית נתניה, לצד מוצגים היסטוריים נוספים מימי ראשיתה של המושבה. לא כדאי שתחמיצו את עץ השיקמה העתיק והמרשים שקיים עוד מימי כפר אום ח'אלד שעל שטחיו הוקמה המושבה נתניה. כמו כן, בעיר מוזיאון ייחודי המנציח את מורשת יהדות תימן ומוזיאון המספר את קורותיהם של הגדודים העבריים במלחמת העולם הראשונה. בנוסף, חובבי תרבות ימצאו בעיר שפע של גלריות, ביניהן גלריית המצוק וגלריית המועצה לאומני נתניה.

 

מסלולי טיול

אטרקציות בנתניה כוללות גם מגוון מסלולי טיול בעיר וסביבתה. כך למשל, בחורף כדאי שתבקרו בברכת דורה שהינה שלולית חורף גדולה ויפה המשמשת כריאה ירוקה שסמוך לה הוקם פארק נתניה, עם מתקני כושר ומתחמי משחקים. חורשת הסרג'נטים מהווה אתר טבע עירוני ייחודי וחשוב, אשר בשטח קטן מרכז מגוון סוגי עצים. כמו כן, בסמוך לחוף הים שוכנת גם שמורת אירוסים קסומה בה פורח אירוס הארגמן המרשים ביופיו. דרומית לעיר שוכנת שמורת פולג בה זורם נחל פולג, המשלבת נוף של גבעות כורכר עם דיונות חול, ובה ניתן לטייל ברגל או עם אופניים.

 

צור קשר
close slider

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם