אטרקציות בדרום

המון אפשרויות של אטרקציות בדרום

אם אתם מחפשים אטרקציות בדרום בוודאי לא תתקשו למצוא אתרים מעניינים וייחודיים, פעילויות מלהיבות למבוגרים וילדים, מגוון אפשרויות לנופש, מסלולי טיול מרהיבים ועוד. מדובר באזור נרחב המהווה את מרבית שטחה של ישראל, וכמובן שיש בו הרבה מה לראות ומה לעשות.

 

מילה על האקלים בדרום

כאשר יוצאים לבילוי בדרום עם המשפחה, עם בן הזוג או עם חברים חשוב לבדוק תחילה את מזג האוויר ולהתארגן בהתאם. כך לדוגמא, בעונת החורף האזור המדברי יכול להיות קר מאוד, בדגש על הנגב ואזור מצפה רמון, וצריך לקחת ביגוד חם. מצד שני, אם יוצאים לדרום בעונת הקיץ יש להימנע מתכנון של טיולים או שהייה ארוכה בחוץ, וחובה לוודא שבמקום שאתם מתארחים בו יש מזגן תקין.

 

אטרקציות באזור ים המלח

ים המלח אמנם משתרע על פני כשמונים קילומטרים של חופים, אך למעשה מחציתו כבר הפכה לבריכות אידוי וכמעט בכל חלקו הצפוני יש שלטים המזהירים על בולענים. לכן, אם רוצים לבלות על החוף יש להגיע לאחד משלושת החופים המוסדרים שבקצה הצפוני או לחוף המלונות הדרומי, וביניהם יש עוד שני חופים לא מוסדרים באזור מצוקי דרגות ונחל קדם. לצד ים המלך יש מגוון רחב של אתרי טבע מרהיבים, ביניהם מצפה זוהר, נחל בוקק שמים זורמים בו, נחל דוד ונחל ערוגות, וכמובן שכדאי לבקר גם במצדה שאליה אפשר לעלות ברגל או ברכבל.

 

אטרקציות באזור אילת

אילת שוכנת במיקום מדהים שבין הרים נישאים לבין הים האדום ולכן יש לא מעט אטרקציות באזור. בין היתר, ניתן לצאת לטיולים בחלקים משביל ישראל העוברים באזור, לסייר בקניון השחור ובעמודי עמרם, וכמובן לצאת לצלילות מרהיבות או לשחייה עם שנורקל על מנת להתרשם מחיים שמתחת למים. כמו כן, באילת עצמה יש המון מקומות בילוי ועניין, כמו למשל המצפה התת ימי, פארק טופ 94 לספורט אקסטרים, קניון אייסמול המציע מתחם החלקה על הקרח ומתחם ענק למשחקי וידיאו, ועוד. רצוי לבדוק מתי מתקיימים באילת אירועים מיוחדים כמו פסטיבל הים האדום שמוקדש לג'אז, כאשר בדרך כלל האירועים בכל רחבי הדרום נערכים בחודשי החורף.

 

אטרקציות באזור הנגב

האטרקציות המרכזיות בנגב הן כמובן הטיולים שניתן לערוך באזור מצפה רמון, שדה בוקר ונחל צין, המציעים אתרים גיאולוגיים וטבעיים מיוחדים שאין כמותם בעולם. יש לציין כי שביל ישראל עובר בנגב ושמי שרוצה לעשות מספר ימים בשביל צריך להתארגן מראש עם נקודות הטמנת מים. מעבר לכך, בכל הנגב פרושים אתרים ארכיאולוגיים מעניינים, כמו למשל פארק ממשית, פארק שבטה, אנדרטת לוחמי הנגב, ועוד. גם בבאר שבע אפשר למצוא לא מעט אטרקציות בנופך עירוני, כמו למשל מוזיאון הנגב המציג תערוכות של אמנים מקומיים ובינלאומיים בדגש על סביבת המחייה המדברית של בני האדם.

 

זו הייתה רק סקירה קצרה של אטרקציות בדרום, ומי שרוצה לקבל פרטים נוספים יכול להיכנס לאתרי התיירות ברשת.

צור קשר
close slider

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם