אטרקציות בגבעתיים

אטרקציות בגבעתיים לילדים ומבוגרים

אמנם אין בה שכונות יוקרה, אך גם אין בה שכונות מצוקה, וגם אין לה פוזה או שיק כמו לשכנתה תל אביב, אף כאן בדיוק טמון ייחודה. גבעתיים היא עיר השומרת על צביון עירוני רגוע ונעים עם רחובות שקטים ומטופחים, עשרות גנים ופארקים ואיכות חיים מהגבוהות בארץ. לפניכם מספר אטרקציות בגבעתיים שינעימו את זמנכם ויסייעו לכם להכיר את קסמיה של עיר שלווה  זו.

גנים ופארקים

כיאה לעיר מטופחת השמה דגש על בריאות ואיכות סביבה, אטרקציות בגבעתיים כוללות מספר רב של פארקים וגנים. ברחבי העיר פזורים כארבעים גנים ופארקים מטופחים ונעימים הכוללים מתקני שעשועים ומתקני ספורט. אחד הפארקים הבולטים בעיר הינו פארק גבעתיים החדש שהוקם על גבי יותר משלושים דונם בסמוך לקניון גבעתיים. בפארק תיהנו מנקודת תצפית על האזור, מזרקת מים וכן משפע של מדשאות וצמחייה מטופחת, מתקני כושר ומשחקים, מתחם לכלבים, שבילי אופניים, דוכן גלידה ושלל פינות חמד ופיקניק. כמו כן, בעונת הקיץ ובחגים הפארק משמש להופעות ומופעים.

פארק זה סמוך לעוד מתחם ירוק וגדול, גן רבקה, ששופץ לאחרונה וכולל מתחמי ספורט שונים לרבות מגרשי כדורסל, מתחם החלקה על גלגיליות, מגרש קט רגל ועוד. בנוסף, הגן מתהדר כעת גם בספינת פיראטים גדולה ומרהיבה המחליפה ספינה ישנה ורעועה. לצידה של הספינה מגוון מתקנים מהנים שכולם מכוסים בסככות צל גדולות. כל זאת עם מרחב של מדשאות ופינות חמד כדי לנוח או ליהנות מפיקניק משפחתי. כמו כן, אי אפשר שלא להזכיר את עץ המוצצים המסייע לקטנטנים להיגמל מהמוצץ שלהם.

מצפה הכוכבים

אם מדברים על אטרקציות בגבעתיים חייבים להזכיר את מצפה הכוכבים שהינו מוסד וותיק ומוכר שהוקם כבר שנות השישים, ופתוח בפני הקהל הרחב. המצפה מספק חוויה מרתקת ומלמדת לכל המשפחה עם שלל הדרכות בנושאי אסטרונומיה, מערפיליות לחורים שחורים ועד למסעות בחלל. זאת לצד שלושה טלסקופים גדולים על הגג המספקים מבט מקרוב על הירח וכוכבי הלכת השכנים לנו.

לגלות את סיפורה של העיר

מי שרוצה להכיר את סיפורה של גבעתיים יוכל לגלותו תוך כדי סיור ברחובות העיר, כדוגמת האתרים הבאים:

  • רחוב כצנלסון – רחוב וותיק וחביב ששווה לסייר בו, עם פרלמנט של קשישות היושב בערבים על אחד מספסליו וגלריה של תמונות ישנות בקיוסק הנודע של פיצוחי רוברט. כמו כן, בקצה הרחוב שוכנת אנדרטת הנצחה ייחודית העשויה פלדה.
  • מזנון הסביח – ברחוב כצנלסון גם שוכן מוסד קולינארי נודע המוכר בכינויו עובד. המוסד נודע גם בזכות מעדני הסביח העיראקים שלו וגם בזכות בעליו עובד. אחרי הסביח כדאי להזמין כוס תה מהביל בבית הקפה ויולה ההומה האדם והקסום.
  • מצפור שלום – כמצופה מעיר של גבעות המוקפת מישור יש בגבעתיים מצפור חביב המשקיף על גוש דן ותל אביב.
  • וזה עוד לא הכול – בעיר יש עוד שלל אטרקציות ופינות חמד כמו בריכת הרמב"ם, הבריכה ציבורית הראשונה בישראל, סליק אלדמע של ארגון ההגנה ועוד.
  •  
צור קשר
close slider

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם