אטרקציות בבאר שבע

מידע על אטרקציות בבאר שבע

באר שבע היא בירת הנגב והעיר השנייה בגודלה בשטחה בישראל, עם אוכלוסייה שמעל למאתיים אלף איש. כמו כן, היא שוכנת באזור ייחודי מבחינת קרקע, גיאולוגיה, צמחייה, בעלי חיים ואקלים, כך שהיא מהווה יעד מרכזי לכל מי שרוצה להרגיש את החיים באווירה מדברית. כפועל יוצא מכך, ניתן למצוא לא מעט אטרקציות בבאר שבע, הכוללות בין היתר מוזיאונים, פארקים גדולים, גן חיות, מרכזי קניות וכדומה.

מוזיאון הנגב לאומנות

מדובר באחד המוזיאונים המטופחים והמסקרנים באזור הדרום ובישראל בכלל, אשר בו מוצגות תערוכות מתחלפות וקבועות ברמה הגבוהה ביותר. בין היתר, מוצגות בו עבודות של אמנים בכירים מישראל ושל אומנים מחו"ל, בדגש על החוויה המדברית והחיים בנגב. המבנה עצמו מאופיין בקווים עתיקים המעידים על השלטון התורכי שבנה אותו כבר לפני 115 שנים, ולאורך הזמן היו לו מספר שימושים כדוגמת בית העירייה. יש לציין כי במקום נערכים סיורים מודרכים למבקרים, וכמו כן כדאי לברר אודות פעילויות מסקרנות לנוער ולילדים העוסקות כמובן באומנות.

פארק קרסו למדע וגן החיות

אם אתם מחפשים אטרקציות בבאר שבע שיהיו גם מהנות, גם מלהיבות וגם מלמדות, כדאי מאוד לקחת את הילדים לביקור בפארק קרסו. מדובר במוזיאון מדע גדול במיוחד, ולמעשה הגדול מסוגו בישראל, המחולק למספר מתחמים בהתאם לתחומים מדעיים שונים. במוזיאון מוצגות תערוכות קבועות ומתחלפות העוסקים בהיבטים מלהיבים של מדע וטכנולוגיה, מביאות אותם באופן פשוט ונגיש, ובדגש על השתתפות פעילה, התנסות ואינטראקציה של המבקרים עם המוצגים השונים.

עוד אחד היעדים האהובים על תושבי העיר, ובעיקר על הצעירים שבהם, הוא גן החיות בשם "נגב זו" שנמצא במערב העיר. המתחם שמשתרע על פני עשרות דונמים מציג המון סוגים של זוחלים, יונקים ועופות שמקורם בישראל וברחבי תבל, לרבות בעלי חיים שהובאו לצורך הצלה ושיקום לאחר שנמצאו פגועים בטבע. בין מתחמי החיות יש שבילים ברורים ומסומנים המקלים על ההתמצאות, והמבקרים מוזמנים לצפות מקרוב בחיות, להאכיל אותם עם שקיות שרוכשים בכניסה, וליצור עימם קשר מיוחד.

טבע ופארקים בעיר

באר שבע מהווה נקודת מוצא מצוינת לאינספור טיולים ברחבי הנגב, כמו לשדה בוקר, לאזור ים המלח וערד, למצפה רמון ועוד. בנוסף, גם באזור העיר קיימים מספר אתרים טבעיים מעניינים, אליהם ניתן להגיע באמצעות שביל סובב באר שבע המתאים גם לאופניים, אך עקב המיקום הדרומי חשוב כמובן לוודא את מזג האוויר בעונת הביקור. בנוסף לכך, בבירת הנגב יש לא מעט גנים ציבוריים ופארקים שבהם אפשר לנוח ולהירגע. דוגמא בולטת לכך היא פארק נחל באר שבע השוכן על שטח עצום של אלפי דונמים, ולמעשה מהווה את הפארק המרכזי של כל יישובי הנגב. בין היתר, בפארק יש שטחים ירוקים ומתקני משחקים לרוב, אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים מעניינים, שבילים לאופניים ולהולכי רגל, ואמפיתיאטרון עצום.

צור קשר
close slider

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם